Urokliwe, funkcjonalne altany – Wrocław i okolice

altany wrocław

Szukasz sposobu na stworzenie wyjątkowego, romantycznego nastroju w ogrodzie domowym lub firmowym? Drewniana altana to jedno ze sprawdzonych rozwiązań – odpowiednio zaprojektowana i estetycznie wykończona stanie się zacisznym zakątkiem oraz piękną ozdobą terenu.

W firmie Stolarstwo KS oferujemy kompleksową realizację całorocznych altanek drewnianych przeznaczonych do użytku zewnętrznego. Pragniemy dostarczyć Państwu wygodę oraz wizualną przyjemność, dlatego projekt możemy przygotować zgodnie z Państwa indywidualnymi oczekiwaniami i upodobaniami. Chętnie udzielamy fachowych porad i wskazówek dotyczących wyboru materiałów oraz konserwacji gotowej konstrukcji.

Co proponujemy?

W naszej ofercie znajdą Państwo przede wszystkim altany z drewna świerkowego oraz modrzewia, wykonane z kantówek lub okrąglaków. Wykonujemy altany kwadratowe i wielokątne. Standardowo do wyboru proponujemy dwa pokrycia – strzechą lub gontem. Dobieramy je w zależności od przeznaczenia zamawianej altany.

Wszystkie wykorzystane w produkcji materiały są najwyższej jakości. Używamy dobrych gatunków drewna oraz wytrzymałych elementów, dzięki czemu nasze altany służą klientom przez długie lata.

Jaki gatunek drewna wybrać do altany ogrodowej?

To jedno z najważniejszych pytań, jakie należy zadać podczas zamawiania altany. We wrocławskiej firmie Stolarstwo KS proponujemy dwa gatunki drewna. Jakimi właściwościami się charakteryzują?

  • Świerk – ma miękkość podobną do drewna sosnowego, jednak znacznie lepiej nadaje się do użytku zewnętrznego. Jako odporny na pękanie, sprawdza się przy delikatnych, jasnych altankach ogrodowych, które naturalnie wpisują się w zielone otoczenie.
  • Modrzew – drewno charakteryzujące się dobrą trwałością nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg i mróz. Polecane jest do użytku zewnętrznego, dlatego znakomicie sprawdza się do produkcji altan ogrodowych. Jest ciemniejsze niż sosna i pozwala uzyskać inny efekt wizualny.

Jeśli trudno Państwu podjąć decyzję samodzielnie, zapraszamy do kontaktu – wspólnie ustalimy, jaki rodzaj altany i jaki gatunek drewna będzie dla Państwa najbardziej odpowiedni.

Altany Wrocław – z firmą Stolarstwo KS

Postaw na doświadczenie i profesjonalizm. Działamy starannie i terminowo. Dojeżdżamy do Państwa bezpłatnie w obrębie 50 km od Wrocławia.